poniedziałek, 16 listopada 2015

Z Oriflame na karnawał

PERFEKCYJNY MAKIJAŻ NA IMPREZĘ

 „mniej znaczy lepiej”

Co należy uwzględnić, planując makijaż na imprezę?
wieczorne wyjście. Złota zasada brzmi: więcej naturalnego światła – mniej makijażu, mało światła – więcej makijażu.

Jak wykonać doskonały makijaż, gdy szykujemy się na imprezę mającą trwać do białego rana ?
Nakładaj makijaż etapami. Zacznij od podkładu i korektora, a potem utrwal je pudrem na czole, nosie, brodzie i policzkach. Odczekaj chwilę, by tak przygotowana baza dobrze połączyła się ze skórą i ustabilizowała, zanim nałożysz kolejne kosmetyki.  Wykorzystaj ten czas na ułożenie fryzury czy pomalowanie paznokci. Potem pomaluj kolejno: brwi, oczy, usta.

A czego nie należy robić?
Nie przesadzać! Pozwól sobie na zdecydowanie podkreślone brwi i oczy albo na wyraziste usta, ale nie jednocześnie.  Możesz nawiązywać do najnowszych trendów kolorystycznych, jednak nie podążaj za nimi ślepo; nie chcesz przecież zostać ofiarą mody. Postaraj się dostrzec, co w Tobie najpiękniejsze, i podkreślaj to odpowiednio dobranym makijażem. Uwierz mi – właściwe zaakcentowanie atutów urody zapewnia lepszy efekt niż jakiekolwiek trendy.


Jakie kolory pomadek obowiązują w sezonie świąteczno - karnawałowym
„Najmodniejszy” obecnie kolor to ciemne bordo, ale jeśli Ci nie pasuje, wybierz klasyczną czerwień – ona nigdy nie zawodzi.

Jak „złagodzić” modny graficzny makijaż oczu, by pasował na różne okazje
Narysuj kreskę eyelinerem jak zwykle. Potem na niej narysuj drugą – cienkim pędzelkiem zanurzonym w ciemnych cieniach do powiek. Twój makijaż zyska „graficzny” charakter, ale łagodniejszy w odbiorze.

Jak nakładać brokat, by nie mieć go na całej twarzy
Najpierw nałóż kremowe cienie do powiek (mój ulubiony kosmetyk) i oprósz je cienką warstwą brokatu. Kremowa baza przytrzyma go na właściwym miejscu. Generalnie, brokatu trudno się pozbyć, więc lepiej wybieraj inne kosmetyki nabłyszczające.

Co robić, by skóra na twarzy nie zaczęła się nieestetycznie świecić, gdy tańczymy przez całą noc?
Nigdy nie rezygnuj z tańca i dobrej zabawy na rzecz perfekcyjnego wyglądu. Jeśli obawiasz się, że twarz zacznie Ci się świecić, zapakuj do torebki bibułki matujące. Możesz małym pędzelkiem oprószyć pudrem pyłkowym miejsca skłonne do przetłuszczania. Nie nakładaj go na całą twarz, bo zatka pory skórne i zwiększy wydzielanie sebum.

Jak zadbać o rześki wygląd następnego dnia po nocnych szaleństwach?
Przede wszystkim zawsze zmyj makijaż przed pójściem spać – skóra musi pooddychać. Po drugie: nawilżaj. Pij mnóstwo wody i nałóż krem nawilżający, by zapobiec opuchnięciom i utracie świeżego kolorytu cery. Jeśli pod oczami pojawiły się opuchnięcia, zastosuj nawilżający żel do pielęgnacji delikatnych okolic oczu. Następnego dnia po imprezie zrób tylko lekki makijaż, by skóra mogła odpocząć.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz