środa, 21 października 2015

Strobing

Znowu ściągnięte żywcem ze strony Oriflame... może mnie nie oskarżą o naruszenie prawa autorskiego...Ale kto jest bardziej kompetentny w sprawie nowych trendów?


STROBING - NOWA TECHNIKA PODKREŚLANIA RYSÓW TWARZY

Jeśli rok 2014 należał do konturowania, to 2015 ma upłynąć pod znakiem strobingu. Słyszysz tę nazwę pierwszy raz? Warto ją zapamiętać, bo o strobingu będzie głośno.

Czym jest STROBING?
Oto cały sekret: konturowanie twarzy polega na jej modelowaniu cieniem za pomocą podkładu i kosmetyku brązującego, tymczasem strobing skupia się na świetle.
To technika rozświetlania, polegającą na podkreślaniu rysów twarzy poprzez nałożenie na wybrane punkty kosmetyków miękko rozpraszających światło. Tworzy wrażenie świetlistej, promiennej skóry. I zmienia zasady gry.

Jak go wykonać?
Najlepsze w strobingu jest to, że łatwo go wykonać. Zacznij od dobrze nawilżonej, odświeżonej cery. Nałóżperłowy rozświetlacz na te fragmenty twarzy, które w naturalny sposób ozłaca słońce: wzdłuż łuków brwiowych i kości policzkowych, na grzbiecie nosa, nad łukiem Kupidyna i na koniuszku brody.

Jakiego ROZŚWIETLACZA użyć?
Wybierz rozświetlacz o perłowej konsystencji, który daje połysk bardziej migotliwy niż brokatowy – chcesz wyglądać świeżo i promiennie, a nie przypominać kulę dyskotekową! 
Idealne będą odcienie kremowe, metaliczne. Jeśli masz jasną karnację, sięgnij po rozświetlacz z różowymi półtonami. Dokarnacji oliwkowych będą pasować kosmetyki o złocistym zabarwieniu – pomyśl o Jennifer Lopez i GiGi Hadid. Ciemna karnacja wymaga nasyconych, ceglanych odcieni. Przy tłustej cerze, gdy obawiasz się kosmetyków rozjaśniających, wypróbuj rozświetlacz na bazie pudru, który nie zatka porów skórnych.

1 komentarz:

  1. Przydatne wiadomości! Proszę o więcej informacji na tematy kosmetyczne! :-)

    OdpowiedzUsuń