piątek, 30 października 2015

Pielęgnacja cery


4 ZASADY, ABY PIELĘGNACJA SKÓRY MIAŁA NAJLEPSZE EFEKTY

 Naucz się tych 4 zasad i wprowadź je w życie!


OCZYSZCZAJ ODPOWIEDNIO
Przygotowując skórę do makijażu musisz ją najpierw oczyścić. Do tego celu służą specjalne kosetyki, mydło ma nieodpowiednie ph. Sama zauważyłaś nie raz, ze po uzyciu go masz spierzchniętą skórę i czujesz się niekomfortowo.Kosmetyk myjący dobierz do rodzaju cery. Do skóry suchej najlepsze jest mleczko,natomiast przy cerze tłustej wybierz żel.
Twarz myj delikatnie, bez zbytniego tarcia i rozciągania skóry. Jest to ważne przy wszystkich zabiegach kosmetycznych. przecież nie chcesz nabawić się zmarszczek?
Oczyszczanie twarzy kończymy używając toniku, najlepiej z tej samej serii co mleczko i krem.Tonik zmyje resztki żelu, przygotuje ja do następnego etapu, którym jest nałożenie kremu.


KREMY
Używamy  w odpowiedniej kolejności. Najskuteczniej działają, gdy użyjesz najpierw kremu lub żelu pod oczy a potem zajmiesz się resztą twarzy. Teraz serum, jeśli je używasz, chwila na wchłonięcie kosmetyku a potem odpowiednio dobrany kremik.

WKLEPUJ, NIE WCIERAJ ?
Sposób nakładania kremu też ma znaczenie przy pielęgnacji. Są dwie szkoły, wklepywanie lub wcieranie. Obie uważam za dobre pod warunkiem, że robimy to delikatnie, bez naciągania skóry. Nowoczesne kosmetyki (np z Oriflame) wchłaniają się dobrze również bez wklepywania. Delikatne klepanie skóry poprawia jednak ukrwienie. Jeden powód przemawia za wcieraniem... O tym za chwilę!


APLIKUJ W DOBRĄ STRONĘ
Nakładając krem pod oczy, koniecznie wklepuj go od wewnętrznego do zewnętrznego kącika oka, uważając, by kosmetyk nie dostał się do środka oczu.  Rozprowadzanie kremu do twarzy zacznij od linii szczęki w górę lub od bruzd nosowo-wargowych, wygładzając je na zewnątrz.Jak już wspomniałam możemy kremy delikatnie wklepywać do wchłonięcia, możemy również go ,,wgłaskiwać" Kosmetyk w tym wypadku rozprowadzamy zawsze jakbyśmy ,,naciągały" skórę  w górę.Możemy przy tym zataczać palcami kółeczka. Jest to szczególnie istotne w średnim wieku, kiedy skóra staje się mniej sprężysta i ma tendencje do ,,obsuwania" się w dół twarzy.
Nakładając krem na nos też pamiętaj o zasadzie nakładania od dołu do góry.No, chyba że chcesz mieć nos jak Baba Jaga!

MASAŻ TWARZY
Takie ,,głaskanie" jest jednocześnie dobrym masażem,poprawia ukrwienie skóry i kosmetyk lepiej się wchłania. Poza obszarem policzków często mamy kłopot z tworzącymi się promieniście zmarszczkami wokół ust. Przy aplikacji kremu starajmy się wykonać około 30 kółeczek dookoła jamy ustnej, w obie strony. Usta powinny być szeroko otwarte, mięśnie twarzy tylko lekko naprężone. Wydaje się to dużo okrążeń, ale gdy zastosujesz ten sposób też przy  aplikacji mleczka to nie zajmie dodatkowego czasu.
Masując twarz nie zapomnij o rozgłaskaniu bruzd, które biegną od nosa do kącików ust, zwróć też uwagę na miejsce między brwiami. Jeśli zauważysz tam pionowe zmarszczki, im również poświęć chwilę czasu. Ja te metody sprawdziłam na sobie. Pozbyłam się bruzd koło nosa a te miedzy brwiami bardzo się spłyciły. Fakt, że użyłam do masażu serum Ecollagen ale przecież Ty jeszcze nie masz bruzd jak stary lew!

Następna rada
Możesz używać kosmetyków różnych firm, ale do każdego zabiegu bierz produkty  jednej. Każdy producent stosuje inne komponenty, które mogą nie pasować do produktów innej firmy. Może to osłabić działanie zabiegu a nawet spowodować uczulenie. Czyli jak szampon  X to odżywka też z tej samej firmy.
Jeśli któryś produkt zestawu się skończy to nie dobieraj do niego kosmetyku z innej firmy.Bezpieczniej jest kupić cały zestaw (np.mleczko i tonik) a resztę kosmetyku który pozostał bez pary odłożyć na półkę. Przyda się, gdy znów wrócisz do produktów danej firmy.

5 komentarzy:

 1. Dobrze działa podszczypywanie skóry, też w kierunku od dołu do góry. może być i bez kremu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Większość zabiegów pielęgnacyjnych przeprowadzamy,, w stronę serca".

   Usuń
 2. Szczypanie (z podkręceniem palców) i przesuwanie fałdek skóry jest dobre na całe ciało, zwalcza celulitis.

  OdpowiedzUsuń