piątek, 11 kwietnia 2014

Po co święta?

Kurczak, Ptak, Białe Tło, spożywcze ŻywnośćNO TO SIĘ NAROBIŁO! Takiego posta napisałam,z uczuciem i refleksją i bach! zniknął! A tu święta zbliżają się wielkimi krokami. Nastał czas porządków w szafach, w życiu. grzebiemy się w starociach i wspominamy babcię, która odeszła wiele lat temu, jeszcze jej brak przy naszym stole. Myślimy nad przyjaźnią,co jest w niej takiego,że się bez niej nie da żyć. I o miłości,która tak ludzi uskrzydla a potem każdemu da to,co sama chce, ślepy traf!
Na dworze natura pospieszyła się o parę tygodni, w związku z tym faktem i ludzkość budzi się do życia. Może na święta jakieś cieplejsze uczucia? Może wraz z odchodzącą zimą pogonimy precz zawiść i czarnowidztwo? Może jakiś maleńki rozwój na wiosnę? Grzebię w ciuszkach, wszystkie pamiętają poprzedni sezon..Może jednak nie wszystko trzeba zaczynać od nowa?


Więc jak to bywa w okresie przedświątecznym w powietrzu unosi się magia, pachnie karpiem i choinką...
No, oczywiście żartuję sobie, ale coś z tego jest również przed Wielkanocą! Przede wszystkim porządki, kiedy na wierzch wyciągamy stare bibeloty i zaległe sprawy i dylemat, co z tym zrobić. Można odświeżyć i nadal się cieszyć, albo wyrzucić robiąc miejsce dla nowego. Wspominamy przy okazji tych,których już przy nas nie ma, robimy remanent w uczuciach. Może odświeżyć dawne znajomości albo pogodzić się ze starą ciotka,w końcu sprawa nie była aż tak ważna,żeby boczyć się do końca życia! I tak przy okazji mycia okien i  mieszaniu w garach robimy przegląd historyczny rodziny i plany na przyszłość. więc niech nikt mi nie mówi po co te święta? Właśnie po to,żeby zliczyć , co było dobre a co złe, ileśmy wzięli od życia a ile z siebie dali , może za mało? Pełna takich przemyśleń życzę Wam, kochani Przyjaciele DOBRYCH ŚWIĄT!

2 komentarze:

  1. Szkoda tylko, że Święta tak szybko minęły...ach

    OdpowiedzUsuń
  2. Całe szczęście,że pogoda dopisuje,więc dni między świętami a wielką majówką minęły prędko ! Życzę Ci udanego wypoczynku! :))

    OdpowiedzUsuń